Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczam zasady zaliczenia przedmiotu Przestępczość nieletnich w roku akademickim 2020/2021. Zasady są zgodne z wymogami przewidzianymi w sylabusie.
Zasady zaliczenia przedmiotu Przestępczość nieletnich 2020/2021
1/ Zaliczenie polega na: 1) napisaniu kolokwium w formie testu i 2) napisaniu pracy pisemnej.
2/ W sumie student może uzyskać 15 pkt. Minimum na zaliczenie to 6 pkt. 40%-66% (6-10 pkt.) - ocena 3; 67%-87% (11-13 pkt.) - ocena 4; 88%-100% (14-15 pkt.) - ocena 5.
3/ Zaliczenie pracy pisemnej przez prowadzącego zajęcia (a nie samo sporządzenie i przesłanie pracy przez Studenta) warunkuje dopuszczenie do testu i jest premiowane maksymalnie 2 pkt. dodatkowymi.
4/ Praca pisemna winna odpowiadać następującym wymogom: ok. 20 000 znaków (ze spacjami); czcionka Times New Roman, interlinia 1,5; tekst wyjustowany; konieczne są przypisy i bibliografia.
5/ Temat pracy: wybierany samodzielnie przez Studenta (w razie problemów z ustaleniem tematu prowadzący zajęcia proponuje trzy tematy do wyboru); musi dotyczyć problematyki przestępczości nieletnich i być bezpośrednio powiązany z Ustawą o postępowaniu w sprawach nieletnich bądź z art. 10 k.k.
6/ Praca może stanowić krytyczną analizę jednego z wybranych orzeczeń sądu (glosa; wówczas nie jest konieczne wyrobienie limitu znaków).
7/ Plagiat skutkować będzie automatycznie oceną niedostateczną. Innymi słowy – prace pisemne, w których wykorzystane zostaną fragmenty innych prac i w których fragmenty te nie zostaną opatrzone przypisem i/lub (w zależności od sytuacji) cudzysłowem, będą oceniane negatywnie.
8/ Praca pisemna nie może stanowić kompilacji (skopiowanych) fragmentów innych prac.
9/ Konieczne jest – jako minimum – wykorzystanie w pracy publikacji dotyczących analizowanego tematu dostępnych w LEX’ie i LEGALIS’ie.
10/ Najpóźniejszy termin przedłożenia pracy pisemnej: dwa tygodnie przed terminem kolokwium; pracę należy przesłać w wersji elektronicznej na adres prowadzącego zajęcia (konrad.burdziak@usz.edu.pl).
11/ Data kolokwium: ostatnie zajęcia.
12/ Forma kolokwium: test wielokrotnego wyboru, pytania zamknięte i otwarte; platforma: MS Teams.
13/ Poprawa kolokwium: sesja poprawkowa.
14/ Wpływ na ocenę z kolokwium będzie miał aktywny udział w zajęciach (punkty dodatkowe).
Komentarze
Prześlij komentarz